Łukasz "Lukem" Wójcik

Lukem.net nie jest już aktualizowany. Przeczytaj ostatni wpis »

Twój Profil w Simplusie

17.03.2009, 20:04 Mobile

Simplus nigdy nie grzeszył refleksem w reagowaniu na ruchy rynku telekomunikacyjnego. Jeśli przyszło im do wprowadzania zmian w ofercie, to najczęściej miały one charakter ograniczonych czasowo promocji lub wykupywanych z góry pakietów, co kompletnie nie satysfakcjonowało. Tym razem chyba wyczuli pismo nosem i w efekcie mamy nową taryfę, zwaną Twój Profil.

Oczywiście jak to zwykle bywa w przypadku Simplusa, trzeba najpierw odrzeć ofertę z marketingowego huraoptymizmu i wczytać się w regulaminy, żeby zobaczyć pełen obraz sytuacji. To, co inne sieci potrafią zawrzeć w swoim materiałach w jednym-dwóch zdaniach, u Plusa jest rozwleczone do kilkunastu, a każde z nich umiejętnie zaszyte w regulaminie i przemilczane w reklamach.

Podstawowa stawka w nowej taryfie to 59 gr z VAT z minutę rozmowy, 18 gr za SMS i 72 gr za rozmowy z siecią Play – nic specjalnego. Możemy jednak aktywować jeden z dwóch dostępnych profili, zwanych “Tanio do wszystkich” i “Tanio do Plusa”.

W “Tanio do Wszystkich” minuta rozmowy kosztuje 29 gr. W “Tanio do Plusa” za połączenia w Plusie płacimy 19 gr, do pozostałych sieci 59 gr. Profile aktywuje się krótkimi kodami, odpowiednio *136*11*50# i *136*11*51#. Aktywacja profilu (nie mylić z taryfą; najpierw trzeba aktywować taryfę, a dopiero potem profil) kosztuje 1,50 zł z VAT.

A teraz gwóźdź programu, czyli haczyki. Zacznijmy od tego, że korzystanie z tańszych stawek wymaga, abyśmy pilnowali okresu ważności konta. Co miesiąc (a ściślej 744 godziny) sieć będzie sprawdzać, czy jest ono aktywne. Jeżeli nie, profil jest deaktywowany i po zasileniu konta znowu musimy go włączyć i odżałować 1,50 zł na ten cel. Oprócz tego przed zmianą taryfy wypada wykończyć wszystkie pakiety, inaczej przepadną.

Są większe pakiety internetowe – za 5 zł dostajemy już nie 20 a 25 MB, a za 10 zł 60 MB zamiast 50 MB. Można też aktywować parę innych, m.in. 600 SMSów do Plusa za 6 zł.

Rewolucji bym się nie dopatrywał, jest za to całkiem niezła oferta. Szkoda, że trochę niedopracowana (tanie rozmowy są, SMSy już nie…) i podana w sposób, który już niejednokrotnie krytykowałem. Obstawiam też, że to nie jest koniec wojny cenowej wśród prepaidów, dlatego jeszcze wstrzymam się z darciem dokumentów do przeniesienia numeru do Heyah. W maju wszystko będzie jasne.

Tagi: , , ,

Komentarze do wpisu

Od 21.08.2009 r. możliwość komentowania wpisów została wyłączona.

Miniblog

  • #PolandwantsJB (2) 19.07.2009 r.

    Drogie Polki i drodzy Polacy. Nie przenoście zwyczajów rodem z blogów Onetu na Twittera. Zamiast bezsensownie spamować międzynarodowy serwis i wyrabiać sobie i innym wątpliwą renomę, napiszcie maile do tych swoich Jonas Brothers albo zwróćcie się do nich bezpośrednio. Dziękuję za uwagę.

  • Egzystencjalne #8 (3) 17.07.2009 r.

    W całej tej wojnie o publiczne media uwiera mnie jeden fakt. W okresie wakacyjnym większość telewizji (prywatne też, ale teraz nie o nich mowa) serwuje powtórki wszystkiego, co im się nawinie pod rękę i jeszcze się nadaje do odtworzenia. Ciekawy jestem dlaczego zamiast płacić abonament, nie można wysłać im kserokopii dowodów wpłat z zeszłego roku.

  • Nowy hosting (5) 12.07.2009 r.

    Od kilkudziesięciu godzin blog jest serwowany z nowego miejsca – Linuxpl.com. Przerwa w działaniu byłaby krótsza gdyby nie OVH i Firefox, które wspólnie odmówiły mi szybkiego odświeżenia i rozpropagowania nowych DNSów. Jednak wszystko wskazuje na to, że operacja się udała, a pacjent (czyt. blog) działa nieco szybciej.