Łukasz "Lukem" Wójcik

Lukem.net nie jest już aktualizowany. Przeczytaj ostatni wpis »

Blog tylko dla Opery Mini

31.03.2009, 22:18 Parafialne

Od dnia dzisiejszego mój blog może być przeglądany wyłącznie przez użytkowników mobilnej przeglądarki Opera Mini. Aby pobrać ją na swój telefon komórkowy, przejdź na stronę http://www.opera.com/mini/. Przepraszam za utrudnienia.

Prima Aprilis z Operą Mini

Taki komunikat przez cały dzień oglądali wszyscy, którzy zaglądali na mojego bloga z dowolnej przeglądarki, która nie była Operą Mini. Postanowiłem w ten minimalny sposób przyczynić się do popularyzacji tej świetnej przeglądarki, a w konsekwencji mobilnego internetu w Polsce. Zbiegło się to w czasie ze zmianami w mobilnej wersji mojego bloga, który jeszcze dziś pojawi się online.

No dobra, uwierzył ktoś w ten bełkot? Nie. Czy muszę pisać, że to był primaaprilisowy żart? Dopiszę tylko, że blokada była łatwa do obejścia. Kto nie miał Opery Mini, mógł użyć domyślnej przeglądarki w swojej komórce, a kto nie miał komórki z aktywnym dostępem do internetu – mógł posłużyć się emulatorem Opery Mini (vide marsjaninzmarsa) albo dostać się do treści wpisów i komentarzy kanałami RSS.

Gdyby ktoś chciał w przyszłości to powtórzyć, albo użyć w dowolny inny sposób, to całą stronę techniczną obsłużył skrypt Detect Mobile Browsers. Przyjemne rozwiązanie, jeśli chodzi o wychwytywanie ruchu z przeglądarek mobilnych, wliczając w to iPhone’a i Androida.

Oprócz blokady bloga poszedłem wzorem Klisia i Raviciousa i wraz z Ikarim zorganizowaliśmy wymianę awatarów na Blipie. Zaskakujące jest, że pierwsze osoby zorientowały się parę minut po północy…

A teraz wracamy do rzeczywistości. Internet znowu jest przydatny.

Tagi: , ,

Komentarze do wpisu

 • marsjaninzmarsa31.03.2009, 22:39

  Szczerze mowiac, to nie wiem, czy to dobry pomysl – ani wersji mobilnej tu nie ma, ani nic innego, co by ulatwilo czytanie z komorki… Ja sam pisze ten komentarz z emulatora opery mini, mysle ze wiele osob ktore dostaly ten cynk na blipie robi tak samo… Ale powodzenia, ja bym nie zdecydowal sie pewnie na taki krok… :)

Od 21.08.2009 r. możliwość komentowania wpisów została wyłączona.

Miniblog

 • #PolandwantsJB (2) 19.07.2009 r.

  Drogie Polki i drodzy Polacy. Nie przenoście zwyczajów rodem z blogów Onetu na Twittera. Zamiast bezsensownie spamować międzynarodowy serwis i wyrabiać sobie i innym wątpliwą renomę, napiszcie maile do tych swoich Jonas Brothers albo zwróćcie się do nich bezpośrednio. Dziękuję za uwagę.

 • Egzystencjalne #8 (3) 17.07.2009 r.

  W całej tej wojnie o publiczne media uwiera mnie jeden fakt. W okresie wakacyjnym większość telewizji (prywatne też, ale teraz nie o nich mowa) serwuje powtórki wszystkiego, co im się nawinie pod rękę i jeszcze się nadaje do odtworzenia. Ciekawy jestem dlaczego zamiast płacić abonament, nie można wysłać im kserokopii dowodów wpłat z zeszłego roku.

 • Nowy hosting (5) 12.07.2009 r.

  Od kilkudziesięciu godzin blog jest serwowany z nowego miejsca – Linuxpl.com. Przerwa w działaniu byłaby krótsza gdyby nie OVH i Firefox, które wspólnie odmówiły mi szybkiego odświeżenia i rozpropagowania nowych DNSów. Jednak wszystko wskazuje na to, że operacja się udała, a pacjent (czyt. blog) działa nieco szybciej.