Łukasz "Lukem" Wójcik

Lukem.net nie jest już aktualizowany. Przeczytaj ostatni wpis »

Inaczej o GP Chin

19.04.2009, 22:13 Różne

Wbrew pozorom nie zamierzam pisać o wyścigu Formuły 1, bo nie bardzo jest o czym. Po raz pierwszy od długiego czasu nie mogłem oglądać relacji na żywo w telewizji – w takich chwilach bycie fanem tego sportu jest jednak takim samym błogosławieństwem, jak bycie kierowcą w trakcie wiejskiego wesela. Niby fajnie, ale to nie do końca to.

O godzinie rozpoczęcia wyścigu siedziałem za kierownicą, mając przy sobie jedynie radio i komórkę z dostępem do internetu. Telefon, z wiadomych przyczyn, na razie odpada, a radio… no cóż, jedna wielka porażka – nie znalazłem żadnej normalnej (czyt. nadającej w częstotliwościach FM i słyszalnej na terenie Lubelszczyzny) rozgłośni radiowej, która pokusiłaby się o transmisję na żywo. Z meczami polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie ma takiego problemu, ale taka dyscyplina jak F1 najwyraźniej nie wryła się jeszcze wystarczająco w świadomość społeczeństwa. Szkoda.

Okej, dotarłem tam gdzie miałem dotrzeć. Nie mam już dostępu do radia, za to mam dostęp do mobilnego internetu. Co się okazuje? Relacje na żywo od największych polskich portali internetowych wciąż nie działają w Operze Mini (która biednie radzi sobie z AJAXem i w ogóle nie wie co to Flash). Jedyne, co mi zostało to Blip.pl.

Różne miałem zdanie o tym serwisie i jego niektórych funkcjach, ale dopiero dziś nadszedł dzień, gdy doceniłem dobrodziejstwo tagów w wypowiedziach. Z zewnątrz taki potok wpisów oznaczonych jako #f1 wygląda dziwnie i trudno zrozumieć sens jego istnienia. Gdy jest on jedynym źródłem wiedzy o tym, co aktualnie dzieje się na torze – wtedy odbiera się to inaczej. Innymi słowy, społeczność internetu podołała czemuś, co wielkie internetowe tuzy typu Onet/WP oraz komercyjne rozgłośnie radiowy zaniedbały.

Coby o Web 2.0 i zawartości generowanej przez użytkowników nie mówić – czasami się przydaje. Zresztą nie żałuję, że nie widziałem transmisji…

Tagi: , , ,

Komentarze do wpisu

 • Amentiss20.04.2009, 13:07

  Społeczność blipa się przydaje, a ja nie byłem przekonany do niego. Może teraz zmienię zdanie :)

Od 21.08.2009 r. możliwość komentowania wpisów została wyłączona.

Miniblog

 • #PolandwantsJB (2) 19.07.2009 r.

  Drogie Polki i drodzy Polacy. Nie przenoście zwyczajów rodem z blogów Onetu na Twittera. Zamiast bezsensownie spamować międzynarodowy serwis i wyrabiać sobie i innym wątpliwą renomę, napiszcie maile do tych swoich Jonas Brothers albo zwróćcie się do nich bezpośrednio. Dziękuję za uwagę.

 • Egzystencjalne #8 (3) 17.07.2009 r.

  W całej tej wojnie o publiczne media uwiera mnie jeden fakt. W okresie wakacyjnym większość telewizji (prywatne też, ale teraz nie o nich mowa) serwuje powtórki wszystkiego, co im się nawinie pod rękę i jeszcze się nadaje do odtworzenia. Ciekawy jestem dlaczego zamiast płacić abonament, nie można wysłać im kserokopii dowodów wpłat z zeszłego roku.

 • Nowy hosting (5) 12.07.2009 r.

  Od kilkudziesięciu godzin blog jest serwowany z nowego miejsca – Linuxpl.com. Przerwa w działaniu byłaby krótsza gdyby nie OVH i Firefox, które wspólnie odmówiły mi szybkiego odświeżenia i rozpropagowania nowych DNSów. Jednak wszystko wskazuje na to, że operacja się udała, a pacjent (czyt. blog) działa nieco szybciej.