Łukasz "Lukem" Wójcik

Lukem.net nie jest już aktualizowany. Przeczytaj ostatni wpis »

Rizard.com

24.04.2009, 22:06 Miniblog

Darmowy polski dostawca różnych usług, m.in. maili w legendarnej domenie skrzynka.pl. Jeśli nie zatrzyma się w rozwoju, to może być doskonałą alternatywą dla Gmaila i Aplikacji Google. Brakuje tylko dobrego webmaila (jedynie Roundcube i SquirrelMail) i serwera Jabbera (ponoć jest w planach).

Tagi: , , , ,

Komentarze do wpisu

 • Ktos25.04.2009, 9:10

  O, miałem mejla w skrzynka.pl, jakieś 6 lat temu. Nawet płatnego. Wspomnienia wracają ;-)

 • Lukem25.04.2009, 19:47

  Ja też, ale nieco wcześniej – w czasach, gdy standardem było 10-15 MB na serwerach Interii czy Wp.pl. Wtedy Skrzynkę.pl zareklamował na lekcji mój informatyk, bo miała zawrotną wtedy pojemność 100 MB.

  Dowcip jednak tkwi w tym, że tą samą pojemność Rizard oferuje także i dzisiaj, mimo że na stronie główniej jest mowa o 11 GB. Zapytałem o to mailem, czekam na odpowiedź.

  Na razie widzę, że dostęp do ichniego serwera via IMAP jest szybszy niż do Gmaila i jeśli wyjaśni się kwestia tej pojemności konta, to mogę nawet zacząć korzystać z niego jako głównej skrzynki.

Od 21.08.2009 r. możliwość komentowania wpisów została wyłączona.

Miniblog

 • #PolandwantsJB (2) 19.07.2009 r.

  Drogie Polki i drodzy Polacy. Nie przenoście zwyczajów rodem z blogów Onetu na Twittera. Zamiast bezsensownie spamować międzynarodowy serwis i wyrabiać sobie i innym wątpliwą renomę, napiszcie maile do tych swoich Jonas Brothers albo zwróćcie się do nich bezpośrednio. Dziękuję za uwagę.

 • Egzystencjalne #8 (3) 17.07.2009 r.

  W całej tej wojnie o publiczne media uwiera mnie jeden fakt. W okresie wakacyjnym większość telewizji (prywatne też, ale teraz nie o nich mowa) serwuje powtórki wszystkiego, co im się nawinie pod rękę i jeszcze się nadaje do odtworzenia. Ciekawy jestem dlaczego zamiast płacić abonament, nie można wysłać im kserokopii dowodów wpłat z zeszłego roku.

 • Nowy hosting (5) 12.07.2009 r.

  Od kilkudziesięciu godzin blog jest serwowany z nowego miejsca – Linuxpl.com. Przerwa w działaniu byłaby krótsza gdyby nie OVH i Firefox, które wspólnie odmówiły mi szybkiego odświeżenia i rozpropagowania nowych DNSów. Jednak wszystko wskazuje na to, że operacja się udała, a pacjent (czyt. blog) działa nieco szybciej.