Łukasz "Lukem" Wójcik

Lukem.net nie jest już aktualizowany. Przeczytaj ostatni wpis »

Zygfryd

Komiks internetowy o wszystkim i o niczym :)
Kim jest Zygfryd?

Kim jest Zygfryd?

Najpierw były nudne wykłady na studiach. Tak nudne, że wpadłem na pomysł rysowania otaczających mnie ludzi (coś na wzór rysunków z amerykańskich sądów). A potem ktoś zasugerował, abym zaczął rysować komiksy. Jedna z postaci pasowała jak ulał…

Zygfryd to postać stuprocentowo fikcyjna, choć ma swój pierwowzór w rzeczywistości. Jest leniwy, lubi muzykę, piwo i spotkania ze znajomymi. Normalny zdrowy facet.

Pierwsze rysunki z Zygfrydem powstały pod koniec 2006 r., a z biegiem czasu zrobiła się z tego seria niepowiązanych ze sobą stripów o polityce, społeczeństwie, filozofii – wszystkim tym, co aktualnie jest na językach ludzi.

Do niedawna Zygfryd dysponował własną stroną pod adresem Zygfryd.art.pl (a jeszcze wcześniej Zygfryd.eu.org). Od lutego 2009 r. jest ponownie częścią mojego bloga. Poprzednie adresy też działają.

Credits

Podziękowania dla: papy CoSTy (to on był tym ktosiem, co zasugerował robienie komiksów), Iwonki C. (za rysunki płci pięknej w stripach), Aguśki (za podsunięcie imienia), firmie Stabilo za świetną serię cienkopisów point 88 i firmie BIC za równie udane ołówki Conte Evolution.

Aha, jeszcze jedno…

Zygfryd nie jest komiksem satyrycznym. Niektóre stripy mogą być śmieszne, inne mniej. Często są one barometrem mojego aktualnego nastroju i przemycam w nich treści, których nie napisałbym na blogu. Tropienie aluzji i doszukiwanie się mniej oczywistych interpretacji wysoce wskazane. ;)

Miniblog

  • #PolandwantsJB (2) 19.07.2009 r.

    Drogie Polki i drodzy Polacy. Nie przenoście zwyczajów rodem z blogów Onetu na Twittera. Zamiast bezsensownie spamować międzynarodowy serwis i wyrabiać sobie i innym wątpliwą renomę, napiszcie maile do tych swoich Jonas Brothers albo zwróćcie się do nich bezpośrednio. Dziękuję za uwagę.

  • Egzystencjalne #8 (3) 17.07.2009 r.

    W całej tej wojnie o publiczne media uwiera mnie jeden fakt. W okresie wakacyjnym większość telewizji (prywatne też, ale teraz nie o nich mowa) serwuje powtórki wszystkiego, co im się nawinie pod rękę i jeszcze się nadaje do odtworzenia. Ciekawy jestem dlaczego zamiast płacić abonament, nie można wysłać im kserokopii dowodów wpłat z zeszłego roku.

  • Nowy hosting (5) 12.07.2009 r.

    Od kilkudziesięciu godzin blog jest serwowany z nowego miejsca – Linuxpl.com. Przerwa w działaniu byłaby krótsza gdyby nie OVH i Firefox, które wspólnie odmówiły mi szybkiego odświeżenia i rozpropagowania nowych DNSów. Jednak wszystko wskazuje na to, że operacja się udała, a pacjent (czyt. blog) działa nieco szybciej.